Z kamieniem czy bez? O pierścionkach zaręczynowych

Jeśli szukasz pierścionków zaręczynowych Kraków, odwiedź ten adres

Gdy znajdziesz kobietę, z którą postanowisz spędzić całe życie, prędzej czy później podejmiesz decyzję o małżeństwie. Przedtem jednakże ma miejsce ta długo wyczekiwany przez mnóstwo kobiet moment – oświadczyny, na które musisz kupić pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – nie zawsze złoto i diamenty

Obdarowanie kobiety pierścieniem to niezmiernie stary zwyczaj, sięgający prawdopodobnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie są w formie okręgu, który symbolizuje wieczność. Tradycyjnie już nosi się je na czwartym palcu lewej dłoni, zwanym nawiasem mówiąc “palcem obrączkowym”, co wynika z poglądu, że od tego palca biegnie żyła wiodąca prosto do serca, tytułowana “vena amoris”. Powszechnie przypuszcza się, że rytuał przekazywania pierścionków zaręczynowych na Stary Kontynent sprowadzili Grecy. Z początku sporządzano je ze skóry, z trzciny, a nawet kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie użyli do ich produkcji metali, w głównej mierze żelaza. Wartościowymi pierścieniami ze złota czy srebra obdarowywano jedynie wówczas, gdy mężczyźni pragnęli ogłosić swoją bezgraniczna ufność do partnerki. Obecnie pierścionki zaręczynowe od razu łączymy ze złotem, drogimi kamieniami oraz platyną, tymczasem surowce te tak naprawdę powszechnie stosuje się do ich sporządzania zaledwie od paru wieków, przy czym duży wzrost ich powodzenia można spostrzec w XX w.

Współczesne pierścionki zaręczynowe

Oczywiście pożądana biżuteria zaręczynowa to pierścionek z platyny z pokaźnym brylantem, jednakże możliwości dowolnego dobierania rozmaitych kamieni i metali są szerokie. Poza diamentami stosuje się szmaragd, rubin bądź tanzanit. Część osób wybiera tańsze metale, jak stal damasceńską, tytan, srebro, jak również drewno, jednak nieprzerwanie na rynku dominują pierścionki wykonane z platyny i rozmaitych rodzajów złota (białego, żółtego i różowego).
Ile winniśmy wydać na pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n funkcjonowało przeświadczenie, iż mężczyzna ma obowiązek zapłacić na niego minimum 2 miesięczne pensje. Cena zakupu zależna jest od rozmaitych elementów: ilości karatów, wykorzystanego kamienia, wzoru czy surowca, toteż każdy odszuka śliczny, jedyny w swoim rodzaju pierścionek na swoją kieszeń. Miejmy jednak na uwadze, że pierścionek zaręczynowy jest przede wszystkim wyrazem uczucia oraz zaangażowania, wobec tego jego koszt nie ma wielkiego znaczenia. Ważne jest to, czy spodoba się naszej narzeczonej.

Siedziba firmy:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]