Charakterystyka dźwigarów i ich zastosowanie

Jeśli chcesz nabyć dźwigar, koniecznie sprawdź sklep.abcszalunki.pl

Szalunki to struktury niezbędne na wielu budowach. Za ich pomocą możliwe jest nadanie odpowiedniego kształtu murom wylewanym z betonu, a także wykonanie w nich przelotów na okna i drzwi. Szalunki okazują się też niezbędne przy budowie sufitów – wtedy ich kluczowym elementem są dźwigary. Bez ich zastosowania nie byłoby możliwe wzniesienie jakiegokolwiek wielopiętrowego budynku. Dźwigary sprawiają, iż strop nie opada natychmiast po wylaniu i może utwardzić się. Z jakich tworzyw wykonuje się dźwigary? Jak można je zdobyć?

Z jakich drzew wytwarzane są dźwigary?

Dźwigar wystawiany jest na potężne, sięgające kilkudziesięciu ton obciążenia. W związku z tym jego fundamentalną cechą jest trwałość. W dużym stopniu maja na nią wpływ dwa elementy – jakość produkcji i rodzaj użytych do tego materiałów. Powinny one być starannie wyselekcjonowane i sprawdzone pod kątem odporności na spore obciążenia. Najlepszym surowcem okazuje się lite drewno takich gatunków jak topola, olcha, buk czy sosna. Bardzo istotne jest też właściwe pokrycie dźwigarów impregnatem, które ochroni je przed niekorzystnym wpływem wody, spoiw i pozostałych ciekłych preparatów stosowanych na budowie – a więc czynników, które bezpośrednio zagrażają strukturze drzewa.

Dźwigary – warto kupić czy wynająć?

Firmy, które regularnie parają się wznoszeniem piętrowych obiektów dysponują własnymi dźwigarami. Ich zakup i składowanie wiąże się jednak z pewnymi wydatkami. Natomiast przedsiębiorstwa, które od czasu do czasu akceptują zamówienia tego rodzaju, mogą ustrzec się wspomnianych problemów. Dobrym rozwiązaniem dla nich będzie skorzystanie z usług podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów oraz pozostałych modułów szalunków.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]