Formowanie konstrukcji z betonu – sklejka szalunkowa

Jeśli chcesz nabyć sklejki szalunkowe, skieruj się tutaj

Deski szalunkowe to podstawowy komponent instalacji szalunkowych. Tę rolę mogą pełnić zwykłe deski drewniane lub płyty wytworzone z innego materiału, jakkolwiek przeważnie wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można więc postawić obiekty ze ścianami wykonanego z tego materiału. Szalunki są również wykorzystywane w budowlach murowanych, gdzie umożliwiają wykonanie otworów na stolarkę, tj. okna czy drzwi. Objaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeśli jest nam potrzebna, a nie chcemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Kiedyś w szalunkach na ogół wykorzystywane były deski z litego drewna. Te jednak były drogie, a jednocześnie nie posiadały wymaganych parametrów – zwykle źle radziły sobie z zawilgoceniem. Dlatego współcześnie używana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wykonuje się ją z przeróżnych gatunków drewna – z reguły z olchy, brzozy lub topoli. W ofercie producentów znajdziemy różnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, do których produkcji wykorzystuje się żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Drugi częstokroć stosowany rodzaj to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Przedsiębiorstwa budowlane mają zazwyczaj swoją sklejkę szalunkową wraz z podzespołami umożliwiającymi jej łączenie. Jeśli jednak zamierzamy wybudować dom lub garaż własnymi siłami, nie ma konieczności kupowania wszystkich części szalunków – możemy je wynająć, np. w Krakowie przez stronę ABCszalunki.pl. Poza samej sklejki szalunkowej, firma służy też wynajmem innych elementów niezbędnych do ustawienia szalunków – m.in. łączników i głowic.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]