armatura nierdzewna, armatura kwasoodporna

Kiedy stosowana jest armatura nierdzewna?

W każdym domu wymagana jest nie tylko instalacja elektryczna i gazowa, ale też wodna. Woda potrzebna jest nam w łazience, WC i w kuchni. Poprowadzenie instalacji wodnej wymaga zastosowania wielu urządzeń, przewodów i armatury. Łączy się je przy pomocy elementów hydraulicznych. Od ich jakości, uzależnione są trwałość, a także bezawaryjna praca instalacji wodnej.

Armatura nierdzewna – elementy niezbędne do rozprowadzenia instalacji wodnej

Do zrobienia kanalizacji konieczne jest wykorzystanie szeregu elementów, bez których niemożliwe jest prawidłowe działanie instalacji. Składa się ona przede wszystkim z rur, ale także z istotnych elementów służących do ich połączenia. Powinny być one bardzo dobrej jakości. Im lepszej jakości surowce zostaną wykorzystane do wykonania instalacji wodnej, tym większe szanse na to, że jej działanie będzie prawidłowe, czyli nie wystąpią żadne nieszczelności bądź nie obniży się także czystość wody. Podczas wykonywania instalacji czasem niezbędna jest zmiana przebiegu rur, a nieraz należy również połączyć rury różniące się średnicą. Stąd niezbędny jest zakup takich elementów łączących jak: trójnik, czwórnik oraz nypel. Te części wykorzystywane są do łączenia dwóch lub większej liczby rur. Zmniejszenie prześwitu rur wykonuje się dzięki wykorzystaniu mufy.

Armatura nierdzewna – czy jakość jest ważna?

Na właściwe działanie instalacji wodnej wielki wpływ ma klasa wykorzystanych materiałów. Zdaniem większości specjalistów, w biegnących w domach instalacjach wodnych rewelacyjnie sprawdzają się elementy hydrauliczne, które zostały wyprodukowane ze stali nierdzewnej. Trzeba podkreślić, iż nie ulegają one korozji. Dodatkowo użycie rur wytworzonych wyłącznie ze stali nierdzewnej nie wpłynie na pogorszenie jakości wody. Instalacje ze stali nierdzewnej są bardzo odporne na wpływ wysokich temperatur. Jest to więc ich kolejna zaleta. Armaturę nierdzewną oraz kwasoodporną można nabyć nie tylko w sklepach tradycyjnych, ale też w sklepach oferujących sprzedaż za pośrednictwem Internetu.

Siedziba firmy:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]