Kontener na gruz – zamów gdy prowadzisz remont

Wiele odpadów nie wolno wyrzucać do pojemników komunalnych. Idzie tu zwłaszcza o te, które produkowane są w trakcie wszelkiego typu remontów, gruntownych porządków w piwnicy bądź na strychu oraz odśnieżania. Odpady takie jak gruz, stare meble, fragmenty stolarki podłogowej lub otworowej, śnieg lub opony powinny trafić do specjalnego kontenera ustawionego na czas przeprowadzenia prac. Jak jednak go zamówić? Który spośród oferowanych typów kontenera będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem?

Kontenery na gruz – typy i kubatura

Szukając kontenera, należy skoncentrować się zwłaszcza na jego pojemności. Jeśli ta okaże się za mała, zwyczajnie nie pomieszczą się w nim wszystkie odpady wygenerowane w czasie robót. Jeżeli natomiast wybierzemy za duży kontener, wydamy więcej niż to konieczne – wszak cena najmu jest zależna m.in. od jego kubatury. Największe kontenery na gruz i inne odpady mają objętość nawet kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac remontowych w zupełności wystarczy zamówić kontener o objętości 6 metrów sześciennych – bez problemu pomieścimy w nich gruz, zdemontowane ościeżnice i okna, jak również skute płytki ceramiczne czy zdjęte panele podłogowe.

Kontener na gruz – od kogo go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od podmiotu zajmującego się transportem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu działają nie tylko w największych miastach, takich jak Szczecin czy Kraków, ale także w mniejszych miejscowościach. Usługa polega na dostarczeniu kontenera we wskazane miejsce. Pojemnik musi zostać zapełniony w ustalonym w umowie okresie. Jeśli przekroczymy termin, dostawca kontenera może nałożyć na nas kolejne opłaty. Po napełnieniu wynajmujący zabiera od nas kontener wraz z zawartością, która później podlega utylizacji.