Rodzaje i zastosowanie podpór szalunkowych

Chcesz nabyć podpory stropowe? Skieruj się tutaj

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niewykonalna. Jak się ich używa? Kiedy warto wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – typy i jej przeznaczenie

Pośród szalunków wyróżniamy podpory stropowe oraz deskowania ścienne i do wykopów. Ten pierwszy rodzaj używany jest do podtrzymywania stropów – z pomocą tego tymczasowego elementu konstrukcyjnego możliwe jest zalanie stropu cementem i stosowne jego uformowanie. Znaczącą funkcję pełnią również drewniane dźwigary oraz stoliki szalunkowe – niezastąpione w czasie prowadzania prac budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wykonane ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję regulacji wysokości, co pozwala stosować je w rozmaitych sytuacjach. Zwykle w sprzedaży można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów albo od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – czołowi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się dużą trwałością, są też proste w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są szerokie. Pośród czołowych producentów warto wymienić szalunki Altrad, podpory Peri, jak również części produkowane przez firmy Hunnebeck, Pionart czy Olan. Na specjalną wzmiankę zasługują podpory Peri wyróżniające się przemyślaną strukturą, doskonałą jakością oraz prekursorskimi rozwiązaniami. Podpory szalunkowe Peri są przystosowane do używania nawet w ciężkich warunkach. Obecnie mnóstwo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wynajem systemów szalunkowych – przystępne ceny powodują, że usługi te zyskują na popularności. Dzięki wynajęciu podpór stropowych można również oszczędzić czas.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]