Interesujesz się malarstwem cyfrowym? Zapisz się na kurs Photoshop

Kurs Adobe Photoshop - ta niebywała oferta Cię pozytywnie zaskoczy.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od końca XX w. usiłuje podążać drogą rozwoju cyfrowego. Talent do malarstwa tradycyjnymi sposobami teraz nie jest już jedynym warunkiem, żeby znaleźć pracę w branży gamingowej czy filmowej, gdyż te sektory rozrywki w procesie opracowania koncepcji postaci i świata przedstawionego stosują przeważnie specjalistyczne oprogramowanie. Znając te realia mnóstwo początkujących osób rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem natychmiast stara się poznać znane programy, stosowane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Z jakiego programy do digital paintingu korzystają obecnie twórcy

Istnieje kilka programów wykorzystanych współcześnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich jest Adobe Photoshop, który mimo że został opracowany jako oprogramowaniem do retuszu zdjęć, błyskawicznie stał się podstawowym softwarem artystów oraz game developerów. W rezultacie powodzenia Photoshopa powstały inne pokrewne programy, jak między innymi ArtRage, Corel Painter czy Clip Paint Studio, w których przy zastosowaniu rozmaitych cyfrowych pędzli można tworzyć prace wyglądające jak malunki wykonane farbami olejnymi, temperą lub akwarelą. Malarstwo cyfrowe zapewnia artystom nieograniczoną wolność – twórca ma możliwość poprawiania błędnych pociągnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby przecież się nigdy nie kończą!

Wybierz kurs malarstwa cyfrowego online z opcją kontaktu z autorem szkolenia

Praktycznie uczenie się malarstwa cyfrowego przebiega tak jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Owszem pierwsze kroki można postawić na własną rękę, jednak żeby rozwinąć w dobrym kierunku swoje umiejętności, a zarazem poznać wszystkie opcje oprogramowania oraz przydatne triki stosowania pędzli, rekomendujemy zapisać się na kurs przygotowany przez doświadczonego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która oferuje szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do różnorodnych kursów Adobe Photoshop przez internet. Spektrum tematów jakie omawiają takie szkolenia jest rozległe i uczą one znacznie więcej niż jedynie podstaw działania oprogramowania. Ważne jest jednakże, żeby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia kursantowi konsultacje z twórcą szkolenia.

Siedziba firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]