biuro rachunkowe Katowice, księgowość Katowice

Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

Prowadzenie finansów w niewielkich przedsiębiorstwach okazuje się zwykle źródłem sporych kłopotów. Drobne podmioty zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, by przyjąć specjalistę na stałe, zaś ich szefowie nie zawsze potrafią prawidłowo pokierować finansami. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest prostsze niż sądzi wielu z nas – wystarczy tylko zdecydować się na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie w ten sposób uzyskamy? Jak otrzymać pewność tego, iż jakość współpracy będzie satysfakcjonująca?

Nie musisz najmować do pracy księgowego – korzystaj z doradztwa biura rachunkowego

Na pomoc biura rachunkowego warto postawić zwłaszcza z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Kiedy powierzymy budżet firmy ekspertom, zyskamy pewność, że możliwe kontrole fiskusa nie zakończą się nałożeniem mandatów. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to również oszczędność pieniędzy oraz czasu – nie trzeba troszczyć się o finansami samodzielnie, ani najmować do pracy księgowego na stałe. Należy też napomknąć o swobodzie, jaka wiąże się z taką współpracą. Obecnie nie ma już potrzeby codziennie jeździć osobiście do biura rachunkowego, jako że wiele spraw można koordynować z opiekunem naszego przedsiębiorstwa używając e-maila.

Biuro rachunkowe – jakie okaże się najlepsze?

Szukając biura rachunkowego nie można sugerować się jedynie cennikiem porad – dziwnie niskie ceny obsługi zazwyczaj oznaczają jej niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego szczególną wagę przyłóżmy do sprawdzenia, czy jego eksperci zdobyli wymagane certyfikaty, przykładowo certyfikat księgowego wystawiany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej) albo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru księgowości, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie delegacji.

Siedziba firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]