Gdzie wykonać badania psychologiczne kierowców?

Zamów badania psychologiczne Bielsko Biała na http://tinyurl.com/n897kcg

Na sytuację na szosach w szczególnej mierze rzutują umiejętności prowadzących jeżdżące po nich pojazdy. Naprawdę ważne jest to dla kierowców zawodowych – między innymi taksówkarzy oraz kierowców TIR-ów oraz autobusów. W ich przypadku ważne są zarówno umiejętności, jak i uwarunkowania psychologiczne. Z tego powodu kierowcy z tych zawodów w myśl przepisów powinni we właściwym terminie zgłaszać się na badania psychologiczne kierowców. Warto więc napisać na ich temat kilka zdań. W jakich odstępach powinny być przeprowadzane? Na czym polegają tego rodzaju badania psychotechniczne? I, co najistotniejsze, jak należy się do nich nastawić?

Reguły badań psychologicznych kierowców

Badania kierowców powinny być przeprowadzane co 5 lat. Ta zasada nie dotyczy z kolei kierowców, którzy ukończyli 50 lat – powinni bowiem wykonywać je co 30 miesięcy. Badania psychologiczne kierowców wykonywane są przez psychologa w odpowiedniej przychodni, który w pierwszej kolejności wykonuje badania charakterologiczne. Mają one postać konwersacji z badanym, podczas której odpowiada on na pytania dotyczące wyborów w ekstremalnych sytuacjach. Kolejna część badań psychologicznych kierowców to test na inteligencję, natomiast następnie przeprowadzane są testy na specjalnych urządzeniach, podczas których sprawdzana jest podzielność uwagi, percepcja szybkości, zdolność szybkiej reakcji i dostrzeganie w ciemności.

Badania psychologiczne kierowców – o czym pamiętać?

Po ich wykonaniu kierowca jest zapraszany na rozmowę ze specjalistą, który w jej trakcie powiadamia go, czy zaliczył badanie. Co istotne, powinniśmy pamiętać, że nie dla wszystkich ich rezultaty okażą się pozytywne. Szanse na szczęśliwe przejście badań psychologicznych kierowców możemy na szczęście nieco zwiększyć. W jaki sposób? W sieci znajdziemy różne filmy prezentujące działanie urządzeń, na jakich są wykonywane badania psychotechniczne – to doskonałe narzędzie, by wcześniej przekonać się, jak one działają.

Siedziba firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]