Gruntowne sprzątanie domu? Zamów wywóz starych mebli

Dowiedz się, komu zlecić utylizację mebli Kraków

Każdy z nas na pewno doskonale zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą przedmiotów, których w tej chwili już nie wykorzystujemy, a których nie chcemy wyrzucić z różnorodnych powodów. Aby nie zagracały miejsca w domu, zazwyczaj przestawiamy je do piwnicy, do komórki lokatorskiej bądź na strych. Kłopot jednakże w tym, że po kilku latach również te pomieszczenia stają się na tyle zagracone, iż zwykłe ich użytkowanie bywa utrudnione. Dopiero to nakłania większość z nas do wykonania dogłębnych porządków, będących sposobnością do tego, aby uwolnić się od zebranych rzeczy. Takie duże sprzątanie często urządzamy także, kiedy otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie albo nabywamy zaniedbany dom. Wypada zatem wiedzieć, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak błyskawicznie wywieźć stare meble z piwnicy, poddasza oraz mieszkania.

Wywóz starych mebli – co z nimi zrobić?

Śmieci takie jak zużyte panele ścienne lub podłogowe, popsute meble, części ram okien czy sprzęt AGD i RTV nie mogą trafić do zbiornika przeznaczonego na śmieci zmieszane. Jeśli chcemy je wyrzucić, do wyboru mamy kilka rozwiązania. Pierwsze to osobiste przewiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w skrócie PSZOK-u – wymaga to jednakże posiadania odpowiednio pakownego samochodu. Drugie to skorzystanie z okresowej zbiórki takich śmieci. Te odbywają się zazwyczaj co kilka tygodni – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy więc zmuszeni zagospodarować miejsce na zdeponowanie śmieci o pokaźnej objętości. Najlepsze jest ostatnie wyjście – wynajęcie kontenera na śmieci, który po wypełnieniu odwiezie dostarczające go przedsiębiorstwo. Zatroszczy się ono też o legalną utylizację zebranych śmieci. Podmioty wypożyczające kontenery częstokroć oferują także profesjonalną pomoc przy opróżnianiu strychu, komórki lub całego magazynu.

Utylizacja starych mebli – ponowne zastosowanie materiału

Jeżeli stare meble będą oddane do PSZOK-u lub firmy trudniącej się się profesjonalnie utylizacją, nie zostaną spalone ani porzucone na wysypisku. Po rozmontowaniu ich na części podstawowe, a następnie posortowaniu komponentów podług materiału, z którego zostały wytworzone, mogą zostać znów przetworzone i przyczynić się do wyprodukowania nowych przedmiotów. Utylizacja starych mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w przeważnie się je wykonuje, sprowadza się najczęściej do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które później służą do produkcji kolejnych szaf, łóżek i półek.

Siedziba firmy:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]