Kontenerowy wywóz odpadów – dla kogo?

Budowa lub przebudowa domu, sprzątanie strychu bądź piwnicy, remont mieszkania, prace w ogrodzie – co łączy te, na pierwszy rzut oka kompletnie niezwiązane ze sobą zajęcia? W ich przypadku wytwarzane są znaczne ilości odpadów, których nie powinniśmy wyrzucać do odpadów komunalnych. Zniszczone meble i sprzęty domowe, gruz budowlany oraz odpady zielone i ziemia muszą być dostarczone do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Co jednak zrobić, gdy nie jesteśmy w stanie przewieźć ich na własną rękę? W takich wypadkach najlepiej uczynimy zamawiając kontenerowy wywóz odpadów.

Wywóz odpadów – jak to działa?

Wywóz śmieci w specjalnych kontenerach to usługa pozwalająca uniknąć wywożenia odpadów do PSZOK-u. Zajmujące się nim przedsiębiorstwo usługowe użycza klientowi kontener o objętości dostosowanej do prowadzonych prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może przez czas wskazany w umowie napełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, iż poniesie konsekwencje przewidziane za ich nieprawidłowe składowanie. W określonym w umowie dniu firma odbiera od niego załadowany kontener na śmieci. To na niej spoczywa w tym momencie obowiązek zatroszczenia się o utylizację śmieci zgodnie z przepisami, co czyni to rozwiązanie bezproblemowym i praktycznym.

Komu polecamy wywóz odpadów?

Kontenerowy wywóz śmieci zamawiają różni klienci. Z jasnych powodów usługi tego rodzaju największym zainteresowaniem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy zazwyczaj nie mogą zapewnić transportu śmieci do PSZOK-u. Z uwagi na wygodę, wywóz odpadów jest również chętnie zamawiany przez inne firmy. Korzystają z niego m.in. przedsiębiorstwa ogrodnicze, budowlane czy remontowe. Zimą to również najlepszy sposób na magazynowanie i pozbycie się śniegu usuniętego z dróg wewnętrznych, trawników, boisk czy parkingów.