lokal na chrzciny

Organizacja chrzcin – zadbaj o lokal, który pomieści wszystkich gości

Dla rodziców sakrament chrztu jest pierwszym ważnym rodzinnym wydarzeniem związanym z ich nowo narodzonym dzieckiem, stąd też dbają o to, żeby wszystko w ten dzień było doskonałe. Przygotowanie chrzcin bywa jednak trudnym zadaniem, szczególnie jeżeli na chrzcie ma pojawić się duża liczba krewnych oraz znajomych. Tutaj otrzymasz parę porad, które wesprą cię w tym zadaniu.

Przygotowanie chrztu – możesz wybrać preferowany prezent dla swojego dziecka

Dawniej chrzciny miały miejsce zaraz po narodzinach pociechy, czasem wręcz w dniu połogu, z uwagi na dużą śmiertelność niemowląt. Z upływem lat chrzciny przeobraziły się w doniosły dzień nie tylko dla bliskich krewnych pociechy, zatem są organizowane zazwyczaj 7-8 miesięcy po jego urodzinach. Daje to przestrzeń na skrupulatne rozważenie istotnych aspektów tego wydarzenia, czyli wybór ojca i matki chrzestnych, jak również świątyni, w której będzie mieć miejsce obrzęd. Ustalając z parafią dzień chrztu polecamy uwzględnić to, ile tygodni będzie nieodzowne na powiadomienie wszystkich zaproszonych gości, jak również organizację dla nich posiłków i noclegu, jeżeli będą jechać do nas z daleka. W wysłanych zaproszeniach powinno się umieścić prośbę o potwierdzenie przez zaproszonych swojej obecności, co jest niezbędne do wyliczenia ile osób ostatecznie będziemy musielipodjąć. Nie krępujmy się także powiadomić, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla pociechy. Rodzina z reguły kupuje zabawki, lecz rodzicom przydadzą się znacznie bardziej praktyczne podarki, jak np. fotelik samochodowy, ubranka albo kołderka dla dziecka.

Jak wybrać lokal na przyjęcie z okazji chrztu?

Jeszcze 20 lat temu chrzciny organizowano najczęściej w domu rodziny malucha, w następstwie tego nie wszyscy obecni podczas obrzędu w kościele mogli być gośćmi uroczystej imprezy. Współcześnie wspólny obiad dla ogromnej grupy krewnych oraz dalekich i bliskich znajomych dumnych rodziców to już norma. Analizując propozycje sal, w których można urządzać przyjęcie z okazji chrztu, szukaj tych, które nie tylko odnajmują rewelacyjnie ozdobione wnętrza, ale też współdziałają z firmą cateringową, która przygotuje menu harmonizujące z charakterem wydarzenia oraz która zapewni biegłą obsługę biesiadników. Jeżeli sakrament ma mieć miejsce w ciepły miesiąc, zalecamy znaleźć lokal na chrzciny z wejściem do ogrodu, w którym najmłodsi uczestnicy imprezy zamiast zanudzać się przy stoliku mogą szaleć pośród zieleni, a fotograf albo rodzina wykona śliczne zdjęcia. kluczowy jest również taki wybór sali na chrzest, żeby dojazd z kościoła do miejsca docelowego był komfortowy, tak samo jak późniejszy transport biesiadników do domu czy wynajętego hotelu.

Siedziba firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]