Przemysł kosmetyczny, chemiczny, spożywczy – kto używa zbiorników nierdzewnych?

Stal nierdzewna to jeden z najbardziej stabilnych chemicznie materiałów. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie koroduje i nie traci swoich właściwości nawet w ekstremalnych temperaturach. Jest to zasługą zawartego w niej chromu, który przy kontakcie z powietrzem wydziela się ze stopu i tworzy na powierzchni niedostrzegalną gołym okiem powłokę. Zabezpiecza ona stal przed szkodliwym wpływem wielu substancji chemicznych, jak również polepsza jej wytrzymałość na niekorzystne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są używane w wielu obszarach przemysłu.

Zbiorniki nierdzewne w przemyśle kosmetycznym

Ze względu na fakt, że stal nierdzewna nie reaguje z związkami chemicznymi wykorzystywanymi do wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są na co dzień stosowane w tej branży. Służą one zarówno podczas procesu produkcyjnego, jak i do składowania znacznych ilości gotowych środków. Wymienione wyżej właściwości powodują, że zbiorniki nierdzewne są także doskonałym rozwiązaniem dla branży chemicznej oraz zakładów produkujących i przetwarzających paliwa.

Zbiorniki nierdzewne w sektorze spożywczym

Zbiornik nierdzewny jest często używany w różnych firmach z szeroko rozumianej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa bądź placówkach gastronomicznych. W gorzelniach, piekarniach czy browarach nierzadko spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wykonane z tego stopu. Oferta podmiotów zajmujących się produkcją zbiorników ze stali nierdzewnej cieszy się powodzeniem w branży spożywczej przede wszystkim dlatego, że na takich naczyniach nie zbiera się osad, który sprzyja zakażeniu ich zawartości zarazkami lub dzikimi drożdżami.