Regulacja okien. Kiedy opłaca się ją wykonać?

Tu sprawdzisz, kto ma w swojej ofercie regulację okien Warszawa.

Regulacja okuć okiennych, potocznie zwana regulacją okien, to profesjonalna usługa, która powinna być wykonywana zawsze, kiedy pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna, a również przed sezonem letnim i zimowym – żeby adekwatnie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, dlaczego jest to istotne!

W jakim celu wykonuje się regulację okien?

Regulacja okien nie tylko pozwala ustawić maksymalną szczelność okna, lecz także zapobiega zdeformowaniom i defektom ramy.
Rozróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a całkowicie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy rodzaj to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, która wpływa na szczelność okna, a w następstwie tego na wentylację mieszkania. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, innymi słowy wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, żeby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby zmniejszyć, żeby okno przepuszczało znacznie więcej powietrza.
Drugi typ to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła wywołuje komplikacje z zamykaniem okna lub też działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je wykluczyć.

Jak niejednokrotnie powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak bez trudu się domyślić na podstawie podanych wyżej informacji, regulację okien winno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim oraz zimowym.
Jeżeli jednakże pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna lub klamka stawia opór, należałoby dodatkowo wezwać profesjonalistów od regulacji okien, którzy poprawią pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]