W jakich technologiach realizowana jest usługa druku 3D?

Sprawdź informacje o druku 3D SLS.

Usługa drukowania 3D jest adresowana zarówno do osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw. Kto ją najczęściej zleca? Oferta takich usług jest adresowana przede wszystkim do projektantów CAD, pracowników działów technicznych i badawczo-rozwojowych, inżynierów, konstruktorów, a także przedstawicieli wielu innych sektorów przemysłu. Każda firma lub osoba, która potrzebuje modelu koncepcyjnego albo prototypu wykonanego przy pomocy technologii SLA, SLS, PolyJet, FDM, i DMLS, może zamówić tę usługę, o ile nie posiada własnego urządzenia do druku 3D.

Przemysłowy druk 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – poza asortymentem świadczy również usługi, takie jak:
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D
Nie licząc wyszczególnionych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (webinary i stacjonarne). Na stronie dystrybutora znajduje się też baza wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne materiały od producentów urządzeń do druku 3D, jak i opracowane przez specjalistów CadXpert. Firma CadXpert jest także organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

SLA – dokładne drukowanie 3D małych elementów

Druk 3D metodą SLA to pierwszy, innowacyjny sposób sporządzania prototypów. Ta technika – nazywana również stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy wiązką laserową. Do kogo adresowana jest oferta drukowanie 3D metodą SLA? Do osób bądź przedsiębiorstw, które potrzebują modeli precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To metoda, która umożliwia bardzo dobrą rozdzielczość druku i druk detali, gładkiej powierzchni, bardzo wąskich ścianek oraz wyrazistych konturów.

Wydruk 3D metodą FDM – wielokolorowe filamenty

Najbardziej rozpowszechnioną technologią drukowania 3D jest FDM – za jej sukcesem stoi atrakcyjny stosunek jakości do ceny, a także opcja użycia materiałów w obszernej palecie kolorystycznej. W trakcie druku metodą FDM na prototyp nakładane są kolejne warstwy tworzywa termoplastycznego – przy czym można określić grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany w głównej mierze przy pomocy urządzeń profesjonalnych Stratasys i drukarek 3D MakerBot. Z tej metody druku korzystają firmy potrzebujące modeli koncepcyjnych bądź prototypów.

Technologia SLS – drukowanie 3D sproszkowanym poliamidem

Technologia wydruku 3D metodą SLS przebiega na podobnej zasadzie jak opisana powyżej technika SLA. Także tutaj dodawane są następne powłoki materiału – w tym wypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są najważniejsze atuty tej techniki wydruku 3D? Technologia SLS ma pokaźny potencjał produkcyjny. Technologia laserowego scalania proszku poliamidowego gwarantuje dokładność konturów oraz odporność chemiczna i mechaniczną.

Siedziba firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]