Montaż podłóg drewnianych – o czym trzeba pamiętać?

W tym miejscu zamówisz panele podłogowe

Panele podłogowe wyglądem niewiele różnią się od posadzki z drewna, a wydasz na nie dużo mniej. Atrakcyjne ceny to tylko pierwsza z wielu zalet paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje naprawdę kilka chwil, a każdy upora się z tym bez pomocy fachowców. Przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, w którym wyjaśniamy, jak układać panele podłogowe.

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy układać na suchym podłożu – zawartość wody nie powinna przekroczyć 3%. Warto pamiętać również o oddzieleniu paneli od podłogi – najlepiej nada się do tego folia paroizolacyjna o gramaturze minimum dwóch dziesiątych milimetra i wełna kamienna. Nigdy nie montuj paneli kupionych tego samego dnia – nie uszkodzisz ich, czekając czterdzieści osiem godzin – dzięki temu ulotni się z nich zbędna wilgoć. Wszystko gotowe?

Układanie paneli podłogowych

Na początek najbardziej istotna wskazówka – panele podłogowe powinieneś układać startując z kąta pomieszczenia. Przed pracą, dokładnie sprawdź każdy z nich i znajdź ewentualne uszkodzenia, bowiem potem sprzedawca ma prawo nie przyjąć reklamacji. Pamiętaj o temperaturze podłogi, która powinna być wyższa, niż 15 stopni Celsjusza. Układaj je prostopadle względem źródła światła, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją fasad. Ze spięciem paneli, dzięki prostemu mechanizmowi montażowemu, nie będziesz miał najmniejszych problemów.

Dylatacje, czyli daj panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Tak, jak wszystkie produkty drewnopochodne, panele podłogowe reagują na zmiany ciepła w pokoju. Pamiętaj więc o szczelinach dylatacyjnych o rozmiarze minimum dziesięciu milimetrów – będą mniej zauważalne, jeśli zamontujesz też listwy podłogowe.

Siedziba firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]