Bagażnik rowerowy na hak – garść podstawowych informacji

Jeśli potrzebujesz bagażnika rowerowego na hak 4 rowery, koniecznie wejdź na https://ebagaznik.pl/pl/c/Platformy-rowerowe/66.

Rozbudowa tras dla rowerów nie tylko w największych miastach, lecz również w wielu miejscowościach wypoczynkowych w kraju i za granicą spowodowała, że pakując się na urlop rozważamy, czy zabrać dodatkowo rower. Jeśli podróżujemy w pojedynkę i nasz rower się składa, można spakować go do bagażnika samochodu. Kłopoty pojawiają się, gdy wyjeżdżamy z kilkuosobową rodziną i musimy wziąć trzy lub cztery rowery. W tych okolicznościach najlepiej jest skorzystać z platformy rowerowej na hak.

Jak platforma rowerowa na hak oddziałuje na kierowanie autem?

Rowery da się przewozić na platformie rowerowej montowanej na haku albo na dachu samochodu, instalując na nim dodatkowe uchwyty rowerowe do bagażnika dachowego. Oba sposoby umożliwiają transport nawet do czterech jednośladów. Uchwyty rowerowe są mniej kosztownym rozwiązaniem, ale mają też nieco wad. Zamocowanie, a później zdjęcie z nich roweru, bywa uciążliwością zwłaszcza dla niewysokich osób. Oprócz tego ustawienie rowerów na bagażniku dachowym zwiększa wysokość auta, i o ile z reguły nie przeszkadza to w czasie przejazdu pod niewysokimi kładkami dla pieszych, bramami i mostami, to zmienia sterowność samochodu z uwagi na większą podatność na mocne powiewy wiatru. Natomiast platformy rowerowe instalowane na hak przedłużają pojazdy, skutkiem tego osoby je prowadzące muszą zachować większą ostrożność w czasie parkowania tyłem oraz cofania auta. Rowery umieszczone na platformie często też wychodzą poza boczną krawędź pojazdu, a to może być utrudnieniem przy wymijaniu innych aut na ciasnych drogach.

Bagażnik rowerowy – na co zwrócić uwagę przed jego zakupem?

Decydując się na zakup platformy rowerowej na hak wypada uprzednio odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Jest to dość drogi sprzęt, dlatego powinno się już na początku określić ile jednośladów docelowo będziemy chcieli przewieźć. Platforma rowerowa uznanej marki, np. od Thule, posłuży nam lata i o ile nabywamy ją z myślą o rodzinnych wyjazdach, należy wybrać taką, na której zawiesimy trzy albo 4 rowery. Drugim ważkim czynnikiem jest obliczenie łącznego ciężaru rowerów – przed zakupem bagażnika trzeba upewnić się czy uniesie on ciężar jaki zamierzamy na nim umieścić. Sprawdźmy także jak przytwierdzane są rowery do platformy na hak. Większa ilość zabezpieczeń trzymających jednoślad w miejscu obniża szanse na jego obluzowanie się w czasie jazdy, skutkujące ewentualnym zarysowaniem lakieru. W przypadku wątpliwości, która platformę na rower wybrać, polecamy zwrócić się po poradę do reprezentanta sklepu oferującego taki sprzęt.

Siedziba firmy:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]